Klientka: Kristy, 9 let
Poranění:
Kristy, 9letá dívka, trpěla opakovanými výrony kotníku, což vedlo k opakované bolestivosti, otokům a omezené pohyblivosti. Vzhledem k věku a zvýšené aktivitě je pro mladé pacienty důležité rychlé a efektivní ošetření, které zamezí dalšímu zranění a podporuje rychlé zotavení.
Rehabilitační plán
V den poranění byla nasazena lokální kryoterapie ve spojení s polarizovaným světlem. Cílem této terapie bylo rychle zmírnit otok a bolest, podpořit hojení a zabránit opětovnému poranění. Léčba probíhala každý den po dobu jednoho týdne, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků.
- Lokální kryoterapie (3 expozice denně po dobu 7 dní):
V den zranění byla zahájena lokální kryoterapie, která byla aplikována 3x denně. Chladná terapie pomohla snížit zánět, otok a bolest v kotníku, což je zásadní pro zlepšení pohyblivosti a hojení. Každodenní aplikace měla za cíl urychlit zotavení a zabránit dalšímu zranění. - Polarizované světlo (3 expozice denně po dobu 7 dní):
V kombinaci s kryoterapií bylo aplikováno polarizované světlo, které pomáhá regeneraci měkkých tkání a podporuje hojení. Světelná terapie pomohla zlepšit stav vazů a svalů v okolí kotníku, což je důležité pro celkovou stabilitu kloubu.
Výsledky
Po 7 dnech pravidelné léčby pomocí lokální kryoterapie a polarizovaného světla se otok a bolest výrazně zmírnily. Kristy byla schopná znovu plně zatěžovat svůj kotník a došlo k výraznému zlepšení pohyblivosti. Díky včasné a systematické léčbě byla výrazně snížena šance na další opakování výronu.
Závěr
Kristy případ je příkladem, jak může včasné nasazení lokální kryoterapie v kombinaci s polarizovaným světlemvýrazně zkrátit dobu zotavení po opakovaném výronu kotníku. Pravidelná a systematická léčba nejen snížila bolest a otok, ale také podpořila celkové zotavení a stabilizaci kotníku, což je klíčové pro prevenci dalších zranění u aktivních dětí.